Home / Latest Articles / MotoGP: Ducati го претстави црвено-сивиот Desmosedici 2018 (ВИДЕО)

MotoGP: Ducati го претстави црвено-сивиот Desmosedici 2018 (ВИДЕО)

Ducati се првиот тим од MotoGP шампионатот што го преставија својот мотоцикл за следнава сезона – Desmosedici 2018.

Минатогодишниот вице-шампион Андреа Довициозо и поранешниот трикратен MotoGP шампион Хорхе Лоренцо, го преставија мотоциклот со кој што Ducati планира да ја освои шампионската титула во сезоната 2018.

Сеуште не се започнати предвидените предсезонски тестирања, па затоа од Ducati најавија дека ова не се финалните технички спецификации на нивниот мотоцикл. Единствено што е сигурно е шарата, која што досега беше црвено-бела, а одсега ќе биде црвено-сива.

Преставувањето се случи денеска во Борго Панигале, близу Болоња, па да погледнеме како изгледаше тоа:

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *