Home / Latest Articles / F1: Автомобилската колекција на Хамилтон (ВИДЕО)

F1: Автомобилската колекција на Хамилтон (ВИДЕО)

Во следното видео ќе можете да ја видите “скромната” колекција од супер-автомобили на актуелниот Ф1 шампион Луис Хамилтон.

И покрај тоа што во текот на целата своја тркачка кариера е поврзан со Mercedes, два од супер-автомобилите што ги поседува Хамилтон се дел од ергелата на неговиот најлут противник на патеката – Ferrari!

Според информацијата во видеото подолу, возачот на Mercedes AMG F1 поседува 5 супер-автомобили: . Mercedes Mclaren, Mercedes AMG, Ferrari La Ferrari, Ferrari 599 GTO и Pagani Zonda 760LH. Два од овие автомобили, LaFerrari и Zonda, се специјални едиции изработени посебно за Хамилтон.

Па да ја погледнеме автомобилската колекција на Хамилтон:

About vladimir

Check Also

10 брзи прашања за Ана-Марија Таневска, првата Македонска претставничка во брзински мотоциклизам

Разговаравме со 23-годишната Ана-Марија Таневска, млада и перспективна девојка која има огромна љубов кон мотоциклите. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *