Thursday , June 17 2021
Home / Latest Articles / F1: Алонсо ја повози Карина Лау еден БРЗ КРУГ во McLaren 570S (ВИДЕО)

F1: Алонсо ја повози Карина Лау еден БРЗ КРУГ во McLaren 570S (ВИДЕО)

Погледнете ја реакцијата на Карина Лау кога се вози со еден од најдобрите возачи во светот, во еден од најбрзите автомобили на светот.

Како дел од програмата на добавувачот на пневматици во Формула 1, Pirelli, која што е наречена “Жешки Кругови со Pirelli”, познатата кинеска пејачка и актерка Карина Лау се најде на сопатничкото седиште на супер брзиот McLaren 570S. Но работите стануваат уште повозбудливи кога ќе ви кажеме дека позади воланот на овој супер-спортски автомобил се наоѓа двократниот Формула 1 шампион, Фернандо Алонсо.

За мало потсетување, McLaren 570S е опремен со 3.8-литарски V8 мотор со твин-турбо и моќност од 570 коњски сили. Тоа му овозможува да стигне од 0 до 100км/ч за само 3.2 секунди и максимална брзина од околку 300км/ч.

Па, да го погледнеме изразот на лицето на Карина Лау кога влегува во свиоци со брзина поголема од 200км/ч!

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *