Home / Latest Articles / F1: Раиконен не беше расположен да зборува и на денешната прес-конференција (ВИДЕО)

F1: Раиконен не беше расположен да зборува и на денешната прес-конференција (ВИДЕО)

Кими Раиконен не беше расположен за давање на интервју и на денешната прес-конференција по завршувањето на Австралиското Гранд При.

Кими продолжува во негов стил и денес. Во следново видео ќе можете да погледнете дел од денешната прес-конференција на возачите кои што успеаа да се искачат на подиумот на Австралиското Гранд При.

Додека двајцата негови колеги, Себастијан Фетел и Луис Хамилтон, одговараа на новинарски прашања, Кими не беше расположен за разговор и со нетрпение го очекуваше крајот на прес-конференцијата.

Да ја погледнеме прес-конференцијата и да го видиме Кими во негов стил:

About vladimir

Check Also

Забрзувањето на Ferrari 812 Competizione; V12 агрегат на 9.000 вртежи во минута (ВИДЕО)

Звукот на автомобилите зависи од локацијата. V8 звукот е дефиниција за уживање во Америка и …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *