Home / Latest Articles / F1: Сепак ќе гледаме пренос на Ф1 трките во живо на македонски канал!

F1: Сепак ќе гледаме пренос на Ф1 трките во живо на македонски канал!

Со голема радост сакаме да ви соопштиме дека македонскиот канал “Телевизија 24” ќе врши директен преност на трките од Формула 1 шампионатот.

Со почетокот од следниот Гранд При викенд во Бахреин, Телевизија 24 ќе врши директен пренос на Ф1 трките. Во нивното соопштение, кое што пред неколку часа беше објавено на официјалната Facebook страница на Телекабел, нема информации дали ќе вршат пренос и на квалификациите, но се надевам дека наскоро ќе имаме подетални информации.

Ви ја пренесуваме во целост објавата од нивната Facebook страна:

Со задоволство ги известуваме сите љубители на ФОРМУЛА 1 дека ФОРМУЛА 1 ќе можат ексклузивно да ја гледаат на Телевизија 24, од каде добивме информација дека ги има откупено правата за Формула 1 за Р. Македонија.”

Со почит,

Телекабел

About vladimir

Check Also

Забрзувањето на Ferrari 812 Competizione; V12 агрегат на 9.000 вртежи во минута (ВИДЕО)

Звукот на автомобилите зависи од локацијата. V8 звукот е дефиниција за уживање во Америка и …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *