Thursday , June 17 2021
Home / Latest Articles / Lamborghini уловен од Полиција во илегална улична трка!

Lamborghini уловен од Полиција во илегална улична трка!

Во следново видео ќе видите како Lamborghini Aventador e уловен од полициски хеликоптер додека учествува во илегална улична трка.

Никој од нас не сака да биде фатен додека прави нешто што не треба додека се возите наоколу, но сигурно не сакате да бидете уловен од полициски хеликоптер додека учествувате во нелегална улична трка.

Следното видео е снимено низ улиците на Феникс во Аризона, и во него ќе видите неколку улични трки кои што воопшто нема да ве разочараат. Станува збор за тунирани автомобили со моќност помеѓу 600 и 1200 коњски сили, дефинитивно најбрзите во Феникс! За среќа на возачите, тие успеаа да спроведат неколку улични трки додека се појави полицискиот хеликоптер.

Да ги погледнеме овие луди улични трки низ улиците на Аризона:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *