Saturday , June 19 2021
Home / Latest Articles / Mini Turbo со 140 КС – TУРБО ЏЕБНА РАКЕТА!

Mini Turbo со 140 КС – TУРБО ЏЕБНА РАКЕТА!

Во следново видео ќе можете да видите еден многу интересен специјално поготвен Mini.

Овој Mini опремен со турбо полнач може да го наречеме турбо џебна ракета поради неговите карактеристики и тежина од околу 500 килограми, поточно 565.

Кога ќе го земете во предвид фактот дека неговиот мотор од 1.3-литри може да испорача 140 коњски сили и 211 Њм вртежен момент, ќе можете да си замислите за што се е способен овој автомобил.

Сопственикот на овој Mini се погрижил и за изгледот, па да го погледнеме видеото за да имате целосна престава за што станува збор:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *