Home / Latest Articles / MotoGP: Документарец за Марк Маркез, актуелниот Мото ГП шампион (ВИДЕО)

MotoGP: Документарец за Марк Маркез, актуелниот Мото ГП шампион (ВИДЕО)

“Невиденото од Маркез” е насловот на новиот документарен филм за актуелниот Мото ГП шампион.

Овој документарец ќе ви ги покаже недостапните работи за јавноста што се случуваат позади сцената. Како Маркез успеа да освои 6 шампионски титули? Што прави Маркез два часа пред почетокот на Гранд При трка?

За што разговараа тој и неговиот главен ривал во текот на минатата сезона, Андреа Довициозо, по нивниот дуел во Јапонија? Како реагираа овие двајца возачи по неверојатната битка на Филип Ајленд? Како остануваат еден чекор понапред од временските услови на патеката? Можете ли да го планирате тоа или ви останува само да се молите?…

Во текот на сезоната 2017-та, Марк Маркез имаше многу возбудливи моменти на патеката и надвор од неа и многу од нив се дел од овој документарен филм. Дуели, битки, сонце, дожд, конечната битка за титулата…

Да го погледнеме овој неверојатен документарец, кој што за жал има само англиски превод:

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *