Home / Latest Articles / MotoGp: Распоред на тркачкиот викенд на Силверстоун

MotoGp: Распоред на тркачкиот викенд на Силверстоун

Овој викенд на легендарната тркачка патека Силверстоун се вози 12 трка од MotoGP шампионатот, за прв пат после 2019 година.

Ова е распоредот за пратење на тренинг сесиите, квалификациите и трката:


Петок 27 август:

Прв слободен тренинг 10:55 – 11:40

Втор слободен тренинг 15:10 – 15:55


Сабота 28 август:

Трет слободен тренинг 10:55 – 11:40

Четврт слободен тренинг 14:30 – 15:00

Квалификации 15:10 – 15:50


Недела 29 август:

Загревање 10:30 – 10:50

Трка 14:00

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *