Home / Latest Articles / Oва е новата генерација на WRC автомобили (ВИДЕО)

Oва е новата генерација на WRC автомобили (ВИДЕО)

Следниот викенд започнува Рели Монте Карло во рамките на Светскиот рели шампионат.

Оваа сезона ќе бидеме сведоци на по прв пат воведената хибридна технологија во овој шампионат, а се тоа беше претставено на гала приредбата во Австрија. Погледнете кои се новостите за оваа сезона:

About vladimir

Check Also

MotoGP Катар: Првата пол позиција за Хорхе Мартин

Возачот на Pramac Ducati Хорхе Мартин дојде до првата пол позиција на стартот од оваа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *