Home / Latest Articles / TCR Europe: PSS Racing во следен поход – Монца

TCR Europe: PSS Racing во следен поход – Монца

Тркачки викенд на повидок, Монца е домаќин на претпоследниот тркачки викенд во рамките на Европската ТЦР Серија

Викендов кој следува на патеката Монца во Италија се одржува претпоследната рунда од Европската ТЦР Серија на која Македонскиот ПСС Рејсинг тим продолжува зо борбата за титула во генерален пласман кај возачите со Франко Гиролами и Дијамантски трофеј за Виктор Давидовски за возачи над 40 години.

Гиролами е во блиска борба со опасно брзиот Микел Аскона позади кого заостанува за 37 поени со 279 поени, додека исто така ПСС Рејсинг се наоѓа на трета позиција во генерален пласман кај тимовите со 379 поени, 57 позади Comtoyou Racing.

Распоред на викендот:

Петок

Слободен тренинг 1 – 12:10
Слободен тренинг 2 – 16:20

Сабота

Квалификации – 09:00
Трка 1 – 13:05

Недела

Трка 2 – 13:30

На оваа трка се пријавени 28 возачи, а подолу погледнете ја целосната листа:

About vladimir

Check Also

10 брзи прашања за Ана-Марија Таневска, првата Македонска претставничка во брзински мотоциклизам

Разговаравме со 23-годишната Ана-Марија Таневска, млада и перспективна девојка која има огромна љубов кон мотоциклите. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *