Home / Latest Articles / WTCR: Календарот за 2021 во Светскиот туринг куп е комплетен

WTCR: Календарот за 2021 во Светскиот туринг куп е комплетен

Светскиот туринг куп се враќа на патеката Нингбо во Кина, а со оваа рунда беше комплетиран календарот за 2021 година

И покрај лошата ситуација со пандемијата, организаторите гледаат светло во тунелот. Иако Кина беше првото жариште на корона вирусот, сепак таму може да се каже дека ситуацијата е под контрола, па затоа надежите за одржување на Кинеската рунда се големи.

Вака изгледа календарот за оваа сезона:

03-05 Јуни – Нирбургринг Нордшлајфе – Германија
26-27 Јуни – Вила Реал – Португалија
10-11 Јули – Моторланд Арагон – Шпанија
31 Јули – 1 Август – Адриа – Италија
16-17 Октомври – Инје Спидиум – Јужна Кореја
06-07 Ноември – Нингбо- Кина
19-21 Ноември – Макау

About vladimir

Check Also

Забрзувањето на Ferrari 812 Competizione; V12 агрегат на 9.000 вртежи во минута (ВИДЕО)

Звукот на автомобилите зависи од локацијата. V8 звукот е дефиниција за уживање во Америка и …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *